G.Zagurskas: “Pažadu, jog dirbsime ir stengsimės iš visų jėgų”

FM Fortūnos vyrų komanda sugrįžta po žiemos pertraukos ir jau šį šeštadienį startuoja II-os Lietuvos futbolo lygos sezone rungtynėmis Kaune, prieš Alytaus “Dainava” B komandą. Antrąjį savo gyvavimo sezoną pradedančios vyrų komandos laukia kovos su 17 futbolo klubų iš visos Lietuvos. Apie pasiruošimo laikotarpį ir komandos šių metų tikslus papasakojo vyriausiasis treneris Gabrielius Zagurskas:

Kaip vertinate komandos pasiruošimą sezonui?

“Treniruočių procesu esu patenkintas, vyrai tikrai kokybiškai padirbėjo ir to rezultatas matėsi paskutinių kontrolinių rungtynių antrojo kėlinio metu, kuomet pranokome varžovus fizinėmis savybėmis ir išlaikėme tempą iki rungtynių pabaigos.”

Praėjusį sezoną prie komandos prisijungėte sezono viduryje, kaip pačiam svarbu pradėti darbus nuo sezono pradžios?

“Be galo svarbu. Praeitais metais prisijungiau prie visiškai nesukomplektuotos ir neparuoštos komandos nei fiziškai, nei taktiškai, nei psichologiškai. Buvo tikrai liūdnas vaizdas, bet net ir esant tokiomis sąlygomis, sezono pabaigoje kovojome ir surinkome keletą taškų. Šiemet pasiruošimą pradėjome anksčiau, turėjome aiškų planą ir pavyko susikomplektuoti beveik taip, kaip norėjome. Taip pat sužaidėme užtektinai kontrolinių rungtynių, procesas yra visiškai kito lygio ir tikiuosi, kad tai atsispindės mūsų rezultatuose sezono metu.”

Turėjote ne vienas kontrolines varžybas, kokie tikslai buvo keliami jose? Kokie aspektai pradžiugino ir kokie nuvylė?

“Sužaidėme ketverias kontrolines rungtynes, visose varžybose žaidėjai turėjo skirtingas užduotis, kurias akcentuodavome. Tikslai buvo iki sezono pradžios paruošti komandą pirmenybių startui, kad sužinotume tiek stipriąsias, tiek silpnąsias savo puses. Taip pat atidirbinėjome momentus, kuriuos šlifuojame treniruočių metu. Esu labai patenkintas vaikinų požiūriu, atsidavimu ir pastangomis įgyvendinti mūsų idėjas. Kontrolinių rungtynių metu nuvylė tai, kad didžioji dalis įvarčių, kuriuos praleidome, buvo sukurta ne varžovų, o mūsų pačių. Privalome atkreipti dėmesį į tai ir stengtis išvengti vaikiškų klaidų gynyboje.”

Ar komandos veidas bus stipriai pasikeitęs lyginant su pirmuoju sezonu ir ar esate patenkinti komandos komplektacija?

“Manau, kad komanda tiek ‘ant popieriaus’, tiek aikštėje yra visiškai kitokia nei buvo praeitais metais. Pasiruošimo pradžioje planavome vieną taktinį išsidėstymą, bet sužaidus dvejas rungtynes pamatėme, kad stringame ir sugrįžome prie sau įprastos schemos, bet esu įsitikinęs, kad sezono metu panaudosime tiek vieną, tiek kitą schemą. Lankstumas mūsų komandai – privalumas. Komplektacija esu patenkintas beveik visu 100%, situacija nesusiklostė tik su vienu vidurio gynėju, kuris būtų buvęs mūsų kertinis žaidėjas šioje pozicijoje, bet prieš prisijungdamas prie mūsų, deja, patyrė pasikartojančią sunkią traumą ir nusprendė galutinai baigti karjerą. Kitose pozicijose bendromis jėgomis, visi kartu ženkliai sustiprinome sudėtį.”

Ar galime tikėtis papildymo sezono metu?

“Sezono metu iš tarnybos kariuomenėje sugrįš Kasparas Petkevičius, daugiau papildymo kol kas nesame suplanavę, bet žaidėjams, kurie mus sustiprintų ir duotų pamokų mūsų jaunimui, esame visada atviri.”

Komandos sudėtis atsinaujino, o ar išvysime pasikeitimų trenerių štabe?

“Rungtyniaujame II-oje Lietuvos lygoje, kuri toli gražu nėra profesionali. Mūsų jauniems žaidėjams tai yra šansas tobulėti ir ‘užsikabinti’ į aukštesnį lygį, na o vyresni žaidėjai sportuoja iš didelės meilės futbolui. Naudodamasis proga norėčiau viešai padėkoti mūsų komandos branduoliui, kuris liko po sunkaus praeitų metų sezono ir visiems naujiems žaidėjams, kurie prisijungė prie mūsų šį sezoną ir ženkliai mus sustiprino. Atskira mano, kaip žaidėjo, padėka buvusiems komandos draugams Povilui Malakui ir Justui Česnavičiui, kurie patikėjo manimi ir prisijungė prie mūsų kolektyvo. Grįžtant prie jūsų klausimo, tai trenerių štabe papildymo neplanuojame. Kaip ir minėjau nesame profesionali komanda, visada norisi daugiau ir geriau, bet šiai dienai, šiame lygyje, to ką turime – pilnai pakanka. Aš esu vyriausiasis komandos treneris ir esu atsakingas už komandos procesą, o mūsų mokyklos direktorius Audrius Jagintavičius man talkina rungtynių metu.”

Kokius tikslus keliate komandai šiame sezone?

“Tikslai po praeitų metų visus nustebinti, į kiekvienas rungtynes žengti tik su vienu tikslu – pasiekti pergalę. Taip pat norime ir toliau suteikti šansą tobulėti mūsų jaunimui ir dar labiau juos integruoti į vyrų futbolą. Nesupykite, bet viso sezono tikslus pasiliksime sau, o po jo galėsime aptarti ar pavyko juos įgyvendinti ar ne. ☺”

O kokius asmeninius tikslus keliate pats sau?

“Išsilaikiau UEFA B licenciją, sekantis žingsnis – UEFA A. Pagrindinis tikslas ir toliau tobulėti, pildyti žinių bagažą ir kuo sklandžiau panaudoti bei perteikti tai savo žaidėjams. Taip pat palinkėčiau sau kuo mažiau nervų ir daugiau ramybės prie šoninės linijos rungtynių metų. ☺”

Kelintą vietą komandai prognozuojate II-os lygos čempionate?

“Tegul prognozuoja orakulai, o aš užsiimsiu treniravimu. ☺ Galiu tik pažadėti jog dirbsime ir stengsimės iš visų jėgų, o kur tai mus nuves pamatysime sezono pabaigoje.”

“Taip pat pasinaudodamas proga norėčiau pakviesti visą FM FORTŪNOS bendruomenę plaikyti mūsų vyrų komandą pirmosiose čempionato rungtynėse, kurios vyks jau šį šeštadienį 14:00 LFF Kauno treniruočių centro stadione. IKI PASIMATYMO!”

Dėkojame treneriui už pokalbį ir linkime komandai sėkmingai startuoti II-os lygos sezono starte.

Scroll to Top