G.Zagurskas: “Vyrai kovojo ir įrodė, kad gali rungtyniauti prieš visus”

Prieš kelias savaites mokyklos vyrų komanda užbaigė savo antrąjį LFF II-os lygos sezoną. Atslūgus emocijoms galime apžvelgti komandos pasibaigusius futbolo metus. Fortūniečiai 20-ies komandų sezone finišavo 10-oje vietoje. Sunkus darbas pasiruošimo laikotarpiu nenuėjo veltui ir lyginant su debiutiniu sezonu Fortūniečiai šoktelėjo net per dešimt pozicijų. Čempionatas buvo sudėtingas ir pareikalavęs daug komandos žaidėjų jėgų. Be galo džiugu, kad nemažai žaidimo laiko šiame sezone gavo ir ne vienas mokyklos jaunasis auklėtinis. Sveikiname komandą su antruoju ir gana sėkmingai pasibaigusiu II-os lygos sezonu.

Taip pat pakalbinome vyriausiąjį komandos trenerį Gabrielių Zagurską, kuris pasidalino savo įžvalgomis:

Sezonas banguotas, buvo ir gerų ir prastesnių atkarpų. Kaip apibendrintum šį praėjusį komandos pasirodymą II-oje lygoje?

-“Sezoną galime išskirti į dvi dalis – iki vasaros ir po jos. Turėjome kokybišką pasiruošimą sezonui, tinkamą požiūrį, gerą procesą. Manau, kad buvome tinkamai pasiruošę sezono startui. Visa tai ir atsispindėjo sezono pradžioje stebint mūsų žaidimą. Čempionatą pradėjome pergale, kovojome kaip lygūs su būsimais čempionato prizininkais, rinkome taškus, mažais žingsneliais artėjome savo iškelto tikslo link. Antroje sezono pusėje planavome pasistiprinti ir kovoti dėl dar aukštesnių pozicijų, bet galiu drąsiai teigti, kad to padaryti nepavyko. Gavosi atvirkščiai – susilpnėjome. Dėl įvairių priežasčių teko atsisveikinti su keletu mūsų žaidėjų, kurie buvo komandos lyderiai – Povilas Malakas, Genaras Samsonik, Titas Daškus ir kiti. Naujai papildžiusiems žaidėjams, senbuvių lygiaverčiai pakeisti nepavyko, kas ir įtakojo rezultatus antroje sezono pusėje.”

Prasidėjus sezonui komandai buvo keltas tikslas finišuoti pirmame dešimtuke. Galima teigti, kad čempionatas komandai buvo sėkmingas?

-“Iš dalies taip, pasiekėme savo minimalius tikslus, bet žvelgiant atgal, manau, kad jei visose rungtynėse būtume turėję tai dienai stipriausią savo sudėtį, būtume galėję pasiekti ir geresnių rezultatų. Visumoje, manyčiau, kad neturėtume nukabinti nosies, o kaip tik pasidžiaugti nuveiktu darbu. Palyginus su praeitu sezonu rezultatai ženkliai geresni, pozicija turnyrinėje lentelėje taip pat, o vaizdas aikštėje skyrėsi kaip diena ir naktis. Žaidėjai, kurie papildė mus sezono pradžioje, pakėlė mus į kitą lygį, o taip pat ir komandos senbūviai akivaizdžiai patobulėjo nuo praeito sezono ir sunkiu darbu treniruotėse įrodė, kad gali žaisti šiame lygyje.”

Kokios pagrindinės priežastys lėmė komandos banguotą žaidimą?

-“Kaip ir minėjau pagrindinės priežastys žaidėjų pasirinkimas rungtynėms. Nesame profesionali komanda, tad ir žaidėjų požiūris ne visada išpildo trenerio lūkesčius. Kiekvienas žaidėjas sezono metu mums buvo labai svarbus ir netekę vieno ar kito “vedančio” žaidėjo aikštėje atrodydavome visai kitaip. Tačiau manyčiau, kad vienintėlė komanda kuriai šiais metais nebuvome pajėgūs pasipriešinti buvo “Transinvest”, kurie sakyčiau aplamai žaidė “savo čempionate”, o su visomis kitomis komandomis vyrai kovojo ir įrodė, kad gali rungtyniauti prieš visus.”

Pirmoje sezono pusėje komanda pasiekė keltą tikslą, bet antroje pusėje taškus sekėsi rinkti ženkliai sunkiau. Ar patį nuvylė komandos rezultatai antrame sezono etape?

-“Nenuvylė. Tai nebuvo kažkoks atsitiktinumas, mačiau kuria linkme mes judame, kaip viskas klostosi, koks žaidėjų požiūris, kiek lyderių praradome. Tai buvo pasėkmė visų išvardintų priežasčių. Turimais resursais dirbome ir ruošiamės kiek įmanydami. Žinoma šiek tiek apmaudu, kad nepavyko pasiekti pergalės tarp top10 komandų, bet vyrams, kurie stengėsi iki pat sezono galo reikia pasakyti didelį AČIŪ. Jie yra futbolo fanatikai ir nusipelnė didelės pagarbos.”

Kas pradžiugino ir nuvylė šiame 2022m. II-os lygos sezone?

-“Pradžiugino tai, kad komandos senbūviai išliko kartu ir gerais, ir sunkiais momentais, kad nešė visą naštą ant savo pečių, kad kai kurie žaidėjai, kurie dar praeitais metais buvo niekam nereikalingi, šiemet padarė milžinišką kokybinį šuolį savo žaidime. Taip pat nebuvo nei vienų namų rungtynių, kuomet stadione nebūtų mokyklos jaunųjų auklėtinių ir jų tėvelių. Juos matėme net ir Klaipėdoje, Tauragėje, tas labai stipriai džiugino. Didelis ačiū jiems! Tai pat noriu pasidžiaugti, kad turėjome galimybę suteikti daug žaidybinio laiko mūsų talentingiausiems mokyklos auklėtiniams, kurie sunkiai dirbo treniruotėse ir nusipelnė savo minučių aikštelėje. Tikimės, kad šio sezono patirtis ir įdirbis juos dar labiau sustiprins ir ateityje jie taps tvirti pagrindinės sudėties žaidėjai. Na, o nusivilti nėra kuo, reikia pasiraitoti rankoves, bei juodu ir sunkiu darbu siekti savo tikslų ir svajonių, nes futbole kito kelio nėra, to visiems ir palinkėsiu!”

Scroll to Top