Audriaus Jagintavičiaus jaunimo komandų sezono apibendrinimas

FM FORTŪNOS jaunimo komandos pabaigė pasirodymą Lietuvos futbolo čempionatuose. Sezonas buvo sunkus ir nenuspėjamas. U-16 komanda galutinėje čempionato rikiuotėje liko 8-toje vietoje, o U-14 finišavo 4-toje. Komandų vyriausiasis treneris Audrius Jagintavičius papasakojo ir apibendrino praėjusį komandų sezoną.

Pabaigėte Lietuvos jaunimo futbolo čempionatus, kokios nuotaikos/emocijos?

“Nuotaikos tikrai pozityvios ir geros. Jaučiamės patobulėję, labiau pasitikintys savo jėgomis Pripratome rungtyniauti 11 prieš 11 formate. Sakyčiau žengėme kokybinį tvirtą žingsnį į priekį.”

U-14 komanda sezoną pradėjo sunkiai tačiau po pertraukos demonstravo puikius rezultatus, kokia pagrindinė to priežastis?

“Gerai pastebėjote. 🙂 U-14 čempionatą pradėjome sunkiai, nes praeitame čempionate nedalyvavome dėl, mūsų nuomone, per anksti pradedamo žaisti 11×11 formato. Dėl šios priežasties reikėjo laiko priprasti prie kitokių erdvių, prie kitokių fizinių savybių ir prie kitokio formato išsidėstymo. Reikėjo laiko. Džiugu, kad mūsų vaikinai suprato kaip reikia rungtyniauti ir antra čempionato pusė tai tik patvirtina. Taip pat prisidėjo ir keletas sudėtinių, ilgalaikių priežasčių kodėl padarėme kokybinį šuolį. Pirma, tai mūsų talentingiausi žaidėjai turėjo galimybę rungtyniauti U-16 čempionate. Ten jie gavo tikrai daug minučių, bei greičiau adaptavosi 11×11 formate. Taip pat talentingiausi mūsų vaikinai dalyvauja specialioje programoje su futbolo treneriu iš Danijos Carsten Dohm. Jie kas katvirtį dalyvauja futbolo stovykloje, kur treneris stebi jų progresą, tobulėjimą. Tai jiems prideda labai daug noro ir motyvacijos tobulėti. Viskas atsispindi aikštėje. Bendrai esu labai patenkintas žaidėjų nusiteikimu ir požiūriu.”

Gaila, bet įspūdingos pergalių serijos neužteko, kad užimtumėte prizinę vietą, ar tai labai nuvylė?

“Ne, nenuvylė. Atvirkščiai, pridėjo daugiau teigiamo impulso. Kad likome ketvirtoje vietoje, tai yra daugiau pirmos sezono pusės pasekmė, nes ten buvome praradę daug taškų. Mums svarbiau pažiūrėti kaip mums sekėsi ir kokia kokybe mes rungtyniavome. Įveikėme komandas tikrai dideliais skirtumais, nors jos buvo turnyrinės lentelės kaimynės. Tai parodo mūsų potencialą ateityje. Rezultatyviausias Lietuvos čempionato žaidėjas Rokas Petrauskas, kuris įmušė 50+ įvarčių. Tai tikrai įspūdingas rezultatas.”

U-14 komandai antroji sezono pusė buvo puiki, o U-16 komandai atvirkščiai, po pertraukos taškų rinkimas ir stabilaus žaidimo demonstravimas buvo sudėtinga užduotis, kokią to priežastį įvardintumėte?

“Sezono pabaiga buvo sunki dėl kelių priežasčių. Pirmiausia traumos.. Turėjome keturis traumuotus žaidėjus, penki paskutiniai turai buvo žaisti be jų. To pasekoje reikėjo surasti balansą rungtynėse. Kai kuriems žaidėjams reikėjo rungtyniauti ne savo pozicijose. Kai visi yra sveiki ir pasiruošę rungtyniauti – turime gero lygio komandą.”

Didžiausias U-16 komandos sezono pozityvumas?

“Iš šios jaunimo komandos Mindaugas Lisonka ir Vakaris Dževečka jau rungtyniauja vyrų komandoje Lietuvos II-os lygos čempionate. Paskutiniuose dvejuose turuose prieš Telšių “Džiugas” B ir Vilniaus “Ateitis” komandas jie gavo daug žaidybinio laiko. Tai tikrai nuteikia pozityviai. Norisi įtraukti dar daugiau jaunimo komandų žaidėjų į vyrų futbolą.

Didžiausias U-14 komandos sezono pozityvumas?

“Galėčiau paminėti tikriausiai visą komandą, nes kiekvienas žaidėjas patobulėjo, kiekvienas įnešė savo indėlį į bendrą komandos rezultatą. Iš komandos labai išsiskiria Rokas Petrauskas. Jo branda rungtyniaujant tikrai matosi. Kaip jau minėjau, Rokas čempionate pelnė daugiau nei 50 įvarčių. Nerealus pasiekimas. Taip pat norėčiau išskirti Rytį Okmaną. Jo priimami sprendimai aikštėje ir futbolo IQ yra tikrai puikus.”

Treneri, kokie būtų tarpsezonio ir ateinančio sezono tikslai bei planai?

“Po trumpo poilsio toliau ruošimės artėjančiam sezonui. Rudenį jau su oficialiai nebe U-14, o su U-15 komanda dalyvausime tarptautiniame turnyre Italijoje, kur mūsų partneriai surengs peržiūrą mūsų žaidėjams. Bus malonu išbandyti jėgas ten, parodyti ką mes galime ir kaip mums sekasi rungtyniausi užsienyje. Na ir aišku toliau dalyvausime Lietuvos vaikų ir jaunimo futbolo čempionate.”

Dėkojame treneriui už pokalbį ir linkime jam bei visiems mokyklos auklėtiniams pailsėti ir po atostogų sugrįžti su dar didesne motyvacija!

Scroll to Top