A.Jagintavičius: “Mūsų mokyklos tikslas, kad žaidėjai parodytų save iš geriausios pusės”

Sulaukus naujųjų metų, tradiciškai pakalbinome FM FORTŪNOS trenerį ir direktorių Audrių Jagintavičių, bei aptarėme praėjusius mokyklos metus.

Treneri, kaip vertinate praėjusius 2023-iuosius metus?

“Metai prabėgo greitai ir manau, turiningai. Daug veiklos, daug rungtynių, rezultatai įvairūs, nuotaikos darbingos, todėl skųstis tikrai negalime. 🙂

Vyrų komanda šiais metais užbaigė savo 3-čią sezoną LFF II-oje lygoje. Įgyvendinti užsibrėžto tikslo ir patekti tarp top10 komandų nepavyko. Kokios priežastys tai galėjo lemti ir ar šis sezonas traktuojamas, kaip nuvylęs ir nepateisinęs lukesčių?

“Negaliu sakyti, kad buvo nepasisekęs sezonas. Kiekvienais metais LFF II-os lygos čempionatas vis stiprėja, atsiranda daugiau pajėgesnių komandų, kai kurios komandos suranda remėjų ir tokiu būdu stiprina savo sudėtį. Mes daugiausiai iš visos lygos integravome savo mokyklos auklėtinių. Jų net 5 debiutavo ir visą sezoną rungtyniavo LFF II-os lygos pirmenybėse. Kartais teko rungtyniauti ir su visa jaunimo komanda vyrų čempionate. Tai taip pat buvo nauja patirtis mūsų jauniems žaidėjams.”

Nepaisant komandos rezultatų, puikų sezoną sužaidė komandos lyderis Justas Česnavičius. Kaip vertinate jo pasirodymą ir kokie šansai išvysti jį komandoje ir kitame sezone?

“Justas buvo puikus žaidėjas mūsų komandoje, jo profesionalumas ir tinkamas požiūris buvo geras pavyzdys mūsų jauniems žaidėjams. Po puikaus sezono mūsų komandoje, Justas persikėlė į Marijampolės “Sūduvą”, kuri rungtyniauja Lietuvos A lygos čempionate. Toks ir yra mūsų mokyklos tikslas, kad žaidėjai parodytų save iš geriausios pusės, atkreiptų į save dėmesį ir gautų gerą kontraktą iš aukštesnės arba aukščiausios lygos žaidžiančių komandų. Justo pavyzdys tik dar kartą įrodo, kad mūsų čempionatą seka ir kitos komandos, bei stebi mūsų žaidėjų pasirodymus.”

Komanda taip pat turėjo ir naująjį trenerį, su didžiule patirtimi Lietuvos futbole, Igorį Pankratjevą. Kaip vertinate trenerio darbą pirmame sezone?

“Treneris Pakratjevas noriai dirbo su mūsų komanda, taip pat pasidalino savo mintimis, savo patirtimi, o tai labai svarbu jauniems žaidėjams. Kitą sezoną mes norėsime mayti Igorį toliau vadovaujant mūsų komandai II-os lygos čempionate.”

Trenerių pasikeitimų turėjome ir vaikų komandose, kokio sudėtingumo procesas yra įvesti naują trenerį į vaikų komandą?

“Kiekvienas treneris, kuris pas mus ateina dirbti atsineša tam tikras idėjas ir sumanymus ką norėtų perduoti vaikams ir jaunimui. Taip, tai nėra lengva, bet treneriais ir jų kompetencijomis, bei augimu esu patenkintas. Svarbu, kad ne tik vaikai augtų, bet ir treneriai.”

Šiame sezone vis didesnę rolę vyrų komandoje vaidino mūsų mokyklos aulėtiniai. Kaip vertinate jų žaidimą praėjusių metų LFF II-oje lygoje?

“Antroje sezono pusėje mūsų jauni žaidėjai jau buvo pilnaverčiai komandos nariai. Jie stipriai progresavo ir augo kaip žaidėjai. Perėjimas į vyrų futbolą tikrai reikalauja daugiau laiko, pastangų ir energijos. Džiugu, kad jaunimas nebijojo, kabinosi vyresniems žaidėjams į atlapus ir davė kovą aikštėje. Žinant tai, kad jiems tik po 15 metų, nuteikia optimistiškai prieš artėjantį 2024m. sezoną.”

Mūsų vyriausiai komandai Lietuvos vaikinų U-16 čempionate pirmasis ratas yra pakankamai sudėtingas. Praeitais metais komanda kovojo iki pat paskutiniojo čempionato turo dėl čempionų titulo, bet šiais metais, prie čempionato prisijungus daugiau komadų, po pirmojo rato vaikinai yra turnyrinės lentelės viduryje. Ką reikėtų keisti antroje sezono pusėje, ar paprasčiausiai nuo komandos buvo nusisukusi sėkmė, nes daug varžybų buvo pralaimėta minimaliu rezultatu?

“Čempionato pirma pusė buvo tikrai sudėtinga. Pralaimėjome daug lygių dvikovų. Viena iš to priežasčių yra ta, kad teko rungtyniauti per du čempionatus. Komandos lyderiai žaidė ir II-os lygos vyrų čempionate ir savo jaunimo čempionate. Daug mažų detalių lėmė, kad nepavyko laimėti tu vadinamų lygių rungtynių. Bet čia ir yra futbolas, o ypač jaunimo futbolas, kur išlaikyti gerą sportinę formą visus metus yra praktiškai neįmanoma.”

Na ir pabaigai ko palinkėtumėte mūsų mokyklos bendruomenei šiems naujiesiems Drakono metams?

“Palinkėsiu kantrybės, nes procesai ne visada įgyvendinami greitai, nesidairyti atgal, o žiūrėti tik į priekį. Svajonių, nes svajonės pildosi. Noro, nes be jo nebus rezultatų”

Scroll to Top