FM Fortūnos trenerio G.Zagursko atostogos futbolo ritmu.

Kaip praleidai atostogas ar atsiribojai nuo futbolo ir visą laiką skyrei poilsiui?

Atostogų neturėjau nei vienos dienos. Su treneriu Audriumi organizavome ir vedėme vienos dienos stovyklas mokyklos auklėtiniams, po to išvykau į stovyklą Palangoje, kur susirinko vaikai iš visos Lietuvos. Stovykloje su vienais geriausių jaunimo trenerių Lietuvoje dalinomės idėjomis, diskutavome futbolo temomis. Tokie susitikimai ir apsikeitimai patirtimi yra be galo vertingi. Taip pat tęsiau UEFA B licencijos kursus, po jų teko dalyvauti Vilniuje rengtuose mokymuose kartu su Smartfootball specialistu iš Ispanijos Gerard Font Hernandez. Atostogos buvo labai darbingos, kurių metu gavau be galo daug naudingos patirties, kuri prisidės prie mano kaip trenerio tobulėjimo, o tai mano karjeros pradžioje ir yra svarbiausia. Poilsiauti paskyriau paskutinį atostogų savaitgalį, su šeima vykome pas giminaičius į gamtą, tačiau buvo minčių su savimi pasiimti kompiuterį ir prisėsti nors valandėlei prie darbų, bet pasitarę su žmona nusprendėme, kad laikas porai dienų pamiršti futbolą ir atsipalaiduoti.

Prieš pat II lygos čempionato pertrauką perėmei vyrų komandos vyrausiojo trenerio vietą, taip pat treniruoji ir mūsų mokyklos jaunuosius sportininkus. Kokius pagrindinius skirtumus įžvelgi treniruojant vaikus ir vyrus?

Yra labai daug skirtumų, darbas su vaikais yra visiškai skirtingas lyginant su suaugusiais. Didžiausią skirtumą įvardinčiau bendravimą – su mažaisiais sportininkais turi išlikti ramus, esant reikalui turi pabūti ir animatorius, reikia paliksminti, pajuokinti, stengiuosi kuo daugiau bendrauti užduodamas klausimus, kad vaikai nuolat mąstytų ir sprendimus priimtų patys. Norisi, kad vaikai įgautų supratimą ir sugebėtų priimti nestandartinius sprendimus aikštelėje. Su suaugusiais yra visai kita situacija, privalai būti konkretus, vietomis griežtas ir reiklus. Kitas aspektas tai yra įgūdžiai. Mažųjų žaidėjų tobulėjimas didžiąja dalimi priklauso nuo manęs, kaip trenerio, o su suaugusiais yra kita kalba, jeigu vaikystėje/paauglystėje buvo praleista daug techninių ugdymo dalykų, tai juos išmokti vėliau yra beveik neįmanoma. Kuo žaidėjas vyresnis, tuo sunkiau yra išmokti naujų, nematytų dalykų, tuomet stengiamės paslėpti silpnąsias puses taktiniais sprendimais, tuo pat metu išryškinant stipriąsias puses.

Komandai pirmoje II lygos sezono pusėje sekėsi sunkiai, tačiau pavyko pačiam atvesti komandą į pirmuosius taškus, kokie tikslai bus išsikelti antrajai sezono pusei?

Smagu, kad pasiekėm pirmąją pergalę. Norisi, kad vaikinai patikėtų savo jėgomis ir suprastų, kad galim ir turim laimėti varžybas. Pirmojoje pusėje buvo ne vienas geras kėlinys, tačiau turime pasistengti išlaikyti gerą žaidimą visų varžybų metu. Labai džiugina, kad komanda pradėjo pelnyti įvarčius, bet gynyboje drausmės dar trūksta. Jau dabar matosi komandos kokybinis šuolis tiek treniruotėse, tiek ir varžybų metu, tačiau pagrindiniai tikslai išlieka komandinis augimas ir individualus žaidėjų tobulėjimas kiekvienų varžybų metu, kad į kiekvienas varžybas išeitų vis geresnė komanda. Taip pat pašalinti pralaimėtojų mentalitetą ir priversti žaidėjus suprasti, kad negalime pralaimėti rungtynių penkių įvarčių skirtumu. Ir žinoma pakilti iš turnyrinės lentelės dugno.

Mokyklos auklėtiniai jau visai netrukus sugrįš po vasaros atostogų į treniruotes, ar stipriai pasiilgai auklėtinių ir kokie iššūkiai laukia sugrįžus?

Labai stipriai pasiilgau pačių mažiausiųjų, jiems tai buvo pirmosios atostogos lankant futbolą. Pirmiausia, labai tikiuosi, kad po atostogų visi sugrįš į treniruotes, kad nedingo meilė futbolui. Tikiuosi, kad niekas atostogų metu nepatyrė traumų ir visi sveiki galės toliau tobulėti futbolo aikštelėje. Na, o iššūkiai išlieka tokie patys kaip ir prieš atostogas – su kiekviena treniruote tapti vis geresniais žaidėjais, ugdyti žmogiškąsias vertybes ir toliau taip stipriai mylėti sportą. Mažyliai yra šaunuoliai ir labai jais džiaugiuosi bei didžiuojuosi, net atostogų metu sulaukiau iš tėvelių video medžiagos, kaip vaikai sportuoja ir žaidžia futbolą, jeigu taip tobulės ir toliau tai panašu, kad auga tikri savo srities profai. 🙂

Dėkojame treneriui Gabrieliui už nuoširdų pokalbį ir iki susitikimo futbolo stadione!

Scroll to Top